KULAK ÇINLAMASINA SON

Siemens kulak çınlaması şikayeti olan hastaların yaşam kalitelerini büyük ölçüde arttıracak yeni bir işitme cihazı geliştirdi. Life serisine ait olan cihaz, yalnızca konvansiyonel işitme cihazının yaptıklarını yapmakla kalmıyor; aynı zamanda kulağın içinden kaynaklanan istenmeyen sesleri maskeliyor. Cihazın tedaviye yönelik spesifik sesi, hastaların durumlarıyla daha iyi baş edebilmelerine yardımcı oluyor.
Siemens, içinde çınlama sesi bulunan ilk işitme cihazını geliştirdi. Kulak çınlamasından şikayet eden hastalarda bu ses dışarıdan gelmez; bu sesler kafanın içinde oluşur. Bu sürekli ses bazen ıslık şeklinde, bazen de uğultu şeklinde ortaya çıkar. Bunun nedenleri çok çeşitlidir ve nereden kaynaklandığı konusunda yeterli bir araştırma yapılmış değildir. Ancak dikkati çeken en önemli nokta, çınlama şikayeti olan hastaların yarısından fazlasında işitme yetersizliğinin de görülmesidir. Bu gibi durumlarda doktorlar “hayalet kulak ağrısı” adını veriyor. Doktorlara göre beyin kulağın ses sistemindeki yolunu şaşırmış sinir faaliyetlerini gürültü olarak değerlendirir. Yolunu şaşırmış sinir faaliyetlerinin hastanın işitme duyusundaki bir hasardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Bu bulgulara dayanarak Siemens yeni bir cihaz yaratarak, yalnızca işitme kayıplarını değil, aynı zamanda hastaların kulakların içinden gelen sese alışmalarını sağlıyor. Çınlama şikayeti olan hastalar böylece “normal” dış seslere odaklanırken, iç çınlama sesi boğulup gidiyor. Bu etkiyi elde etmek için Life cihazı, insan kulağının işitebileceği frekans karışımından oluşan geniş bir bant gürültüsü üretiyor. Burada kilit nokta tedavi amaçlı sesin tümüyle çınlama sesini bastırması oluyor. Siemens Life (Life 700, 500, 300 serisi) işitme cihazı ile kulak çınlaması (tinnitus) artık kontrol altında.

Biz Sizi Arayalım

Ürünlerimiz ve Ücretsiz işitme testi için bilgilerinizi bırakın danışmanlarımız sizi arasın.

Bilgiler 3.şahıslar ile paylaşılmayacaktır.